Salon i serwis samochodowy

 

Głównym celem firmy jest kompleksowa obsługa Klienta. Wykwalifikowani pracownicy naszego punktu dealerskiego zapewnią Państwu szybką i profesjonalną pomoc oraz fachowe doradztwo. Firma posiada nowoczesny i przestronny salon, w którym każdy Klient, w miłej atmosferze, może swobodnie obejrzeć i przetestować większość oferowanych przez firmę samochodów. Konsultanci do spraw sprzedaży w każdej chwili są do Państwa dyspozycji. Służąc swoją wiedzą zdobytą w trakcie licznych szkoleń, organizowanych przez General Motors Poland oraz wieloletnim doświadczeniem zdobytym w kontaktach z Klientami.

 
sierpień
11 '15

Przegląd dostawczaka czyli nasze bezpieczeństwo

Marta Kogulska

Marta Kogulska

Przez polskie drogi każdego dnia przejeżdżają tysiące pojazdów, w których dużą część stanowią auta dostawcze i ciężarowe. Za ich pomocą przewożone są najróżniejsze ładunki, których waga niekiedy przekracza kilkanaście ton. Dlatego jeśli jesteśmy właścicielami tego rodzaju samochodu, powinniśmy szczególną uwagę zwracać na jego regularne przeglądy i jeszcze częstsze wizyty w serwisach.

Dlaczego serwis samochodów dostawczych i ciężarowych jest tak ważny? Chodzi tu przede wszystkim o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Tak zwane "dostawczaki" poprzez bezustanną eksploatację, szybciej się zużywają. Brak dbałości o niektóre elementy samochodu, może nie tylko doprowadzić do poważnej awarii, ale w głównej mierze być przyczyną poważnego wypadku komunikacyjnego.

Podczas serwisowania pojazdów dostawczych z precyzją należy spoglądać na podzespoły układu hamulcowego. Szczególnie istotny jest tutaj stan klocków hamulcowych, zacisków i oczywiście tarcz. W autach dostawczych i ciężarowych zużycie hamulców występuje szybciej, aniżeli w samochodach osobowych. Jest to związane z ciężarem pojazdu i jego ładunku.

Oprócz tego, równie ważne jest zawieszenie. To ono pozwala nam na prawidłowe tłumienie nierówności, a także zapewnia komfort jazdy. Poza tym niewłaściwy stan podzespołów zawieszenia może zmniejszyć sterowność samochodu.

W przypadku pokonywania autem wielu kilometrów, jego przegląd należy robić średnio co 10-20 tysięcy kilometrów. Systematyczne kontrolowanie stanu technicznego naszego pojazdu pomoże nam nie tylko zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach, ale też ograniczyć koszty użytkowania.

moto
samochód
motoryzacja

frazy kluczowe: moto, samochód, motoryzacja


 

Warto zobaczyć

Moto, Samochód, Auto, Motoryzacja, Mechanik, Warsztat, Ekspertyza

Piszą na tym blogu

Marta Kogulska, Piotr Winiar, Adam Krzak

Archiwum

Lipiec 2018, Listopad 2017, Sierpień 2017, Czerwiec 2017, Marzec 2017, Październik 2015, Sierpień 2015