Salon i serwis samochodowy

 

Głównym celem firmy jest kompleksowa obsługa Klienta. Wykwalifikowani pracownicy naszego punktu dealerskiego zapewnią Państwu szybką i profesjonalną pomoc oraz fachowe doradztwo. Firma posiada nowoczesny i przestronny salon, w którym każdy Klient, w miłej atmosferze, może swobodnie obejrzeć i przetestować większość oferowanych przez firmę samochodów. Konsultanci do spraw sprzedaży w każdej chwili są do Państwa dyspozycji. Służąc swoją wiedzą zdobytą w trakcie licznych szkoleń, organizowanych przez General Motors Poland oraz wieloletnim doświadczeniem zdobytym w kontaktach z Klientami.

 
sierpień
27 '15

Zadbaj o swoje spaliny

Piotr Winiar

Piotr Winiar

Niektórzy powiedzą, że samodzielne czyszczenie filtra DPF to gra niewarta świeczki. Ich zdanie zmieni się, kiedy udadzą się do pierwszego lepszego warsztatu, aby wycenić nabytą usterkę. Należy pamiętać, że jeżeli na czas nie dokonamy diagnostycznego lub chemicznego oczyszczenia filtra, będziemy zmuszeni dokonać zakupu katalizatora, który kosztuje zazwyczaj ponad trzy tysiące złotych.

W dobie dzisiejszej techniki wypalanie filtra DPF odbywa się w przeciągu kilku minut. Filtry montowane w pojazdach z silnikami diesla montuje się od lat 80. XX wieku. Pomysłodawcom tego rozwiązywania chodziło między innymi o ochronę środowiska naturalnego. Filtr zapobiega bowiem wydostawaniu się sadzy na zewnątrz auta. Poza tym wówczas zachowana jest też norma emisji spalin, która każdego roku jest zmniejszana. Tym normom trudno jest sprostać posiadaczom kilkuletnich wozów, gdzie nie ma jeszcze proekologicznych podzespołów redukujących szkodliwe spaliny.

Powinniśmy jednak wiedzieć, że na takie wizyty w serwisach nie muszą przyjeżdżać kierowcy, którzy swoimi autami podróżują na długich trasach. Podczas pokonywania ogromu kilometrów komputer pokładowy sam inicjuje proces wypalenia sadzy, która zalega w aucie. Wcześniej DPF wyłapuje cząsteczki, a gdy ich ilość zbliży się do około pięćdziesięciu procent, sadza zacznie się wypalać. Tego rodzaju czynność trwa od kilku do kilkunastu minut i jest niezauważalna dla kierowcy. W przypadku jednak, gdy jeździmy po krótkich odcinkach drogi, samochód może mieć problem z przeprowadzeniem całego procesu wypalania. Dlatego też winniśmy cały czas kontrolować stan naszych katalizatorów i filtrów DPF, aby później się nie rozczarować.

Diagnostyka aut z filtrem DPF jest realizowana profesjonalnie w Warsztacie Samochodowym Diagnostic Car w podwrocławskich Siechnicach. Szczegóły oferty odnaleźć można na stronie diagnostic-car.pl.

auto
moto
samochód

frazy kluczowe: auto, moto, samochód


 

Warto zobaczyć

Moto, Samochód, Auto, Motoryzacja, Mechanik, Warsztat, Ekspertyza

Piszą na tym blogu

Marta Kogulska, Piotr Winiar, Adam Krzak

Archiwum

Lipiec 2018, Listopad 2017, Sierpień 2017, Czerwiec 2017, Marzec 2017, Październik 2015, Sierpień 2015